Strona głównaInneCzy dron stał się obowiązkowym wyposażeniem podczas podróży?

Czy dron stał się obowiązkowym wyposażeniem podczas podróży?

Podróże poszerzają horyzonty, a dobre przygotowanie do zbliżającego się wyjazdu to podstawa poczucia zadowolenia po powrocie do domu. Z tego powodu coraz częściej pojawiają się głosy, które wskazują na konieczność zaopatrzenia się w dron – prosty gadżet, umożliwiający lepsze dokumentowanie swoich przygód. Jaka jest prawda? Czy rzeczywiście każdy podróżnik powinien posiadać sprzęt tego typu?

Jak wykorzystać dron podczas podróży?

Sposób funkcjonowania dronów jest wszystkim doskonale znany, jednak niewiele osób jest świadomych możliwości, jakie kryją się w tym niepozornym sprzęcie. Kojarzymy drony z ujęciami z lotu ptaka, które rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku tworzenia materiałów podsumowujących pobyt w konkretnym miejscu lub jako ciekawe urozmaicenie klasycznych kadrów.

Nagrania z powietrza pozwalają jednak na znacznie więcej. Perspektywa ta znakomicie sprawdza się jako podkreślenie majestatyczności okolicznych krajobrazów lub ukazanie zbliżeń obiektów, które z punktu widzenia pieszego są niedostępne. Drony umożliwiają przekazanie realnej wysokości wzniesień i szczytów lub rozległości zbiorników wodnych, a połączenie tego typu ujęć z klasyczną perspektywą reszty nagrania pozwala osiągnąć imponujący rezultat końcowy.

Czy podróżnicy-amatorzy powinni zainwestować w prywatny dron?

Powyższe argumenty utwierdzają w przekonaniu, że dron to niewyczerpane źródło możliwości w kontekście przygotowywania materiałów wideo. Dla osób prowadzących kanały na YouTube lub regularnie dzielących się z historiami podróżniczymi w social mediach tego typu urządzenie wydaje się być niemalże niezbędne.

W przypadku podróżniczych amatorów lub zwykłych urlopowiczów zdania na temat zakupu drona są jednak podzielone, mimo że latający gadżet może zostać wykorzystany do podobnych celów. Każdy z nas kolekcjonuje wspomnienia w postaci zdjęć i nagrań, a kadry wykonane z lotu ptaka można dodatkowo urozmaicić nagraniem typu time laps lub tradycyjną poprawą gradingu kolorystycznego. W ten sposób hobby, jakim bez wątpienia dla wielu osób jest podróżowanie, może wejść na zupełnie nowy, wyższy poziom jakości.

Na rynku można znaleźć szereg modeli dronów, które są skierowane do amatorskiego użytku, jednak urządzenia profesjonalne również mają w tym gronie interesującą reprezentację. Nie trzeba inwestować kilkunastu tysięcy złotych, aby móc cieszyć się pięknymi kadrami – modele, takie jak na przykład dostępny na stronie https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/drony-i-akcesoria/drony/dron-dji-mavic-3-classic-dji-rc  to przystępna cenowo opcja, na zakup której niemal każdy może sobie pozwolić.

W jaki sposób odkryć piękno destynacji podróżniczych?

Sama nauka sterowania dronem nie należy do wyjątkowo trudnych, natomiast więcej problemów jest związanych z praktycznym wykorzystaniem samego urządzenia. Warto pamiętać o tym, że ujęcia z lotu ptaka rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku dużych, otwartych przestrzeni, a także lokalizacji, w których horyzont zdominowany jest przez charakterystyczny element.

Podczas pobytu w egzotycznym kraju lub w trakcie eksplorowania nieznanych regionów Polski należy zatem skupić się na poszukiwaniu wzniesień, wież, zamków, formacji skalnych oraz zbiorników wodnych. Punkty tego typu niemal zawsze znakomicie prezentują się na ujęciach z drona, a połączenie estetycznego kadru z końcowym zbliżeniem na operatora pozwala osiągnąć efekt, którego pozazdrości niejeden podróżnik. Wystarczy zatem spakować dron i ruszyć na poszukiwanie ujęć, które na kilkadziesiąt lat zajmą zaszczytne miejsce w rodzinnych archiwach przeżytych przygód!

Artykuł sponsorowany.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Z TEJ KATEGORII