Przykłady marketingu internetowego

Przykłady marketingu internetowego

Marketing internetowy – forma marketingu, używająca jako medium Internetu i strony WWW (World Wide Web). Służy do przesłania informacji marketingowej i pozyskania klientów.

Przykłady marketingu internetowego to przede wszystkim różne formy reklamy między innymi strony rezultatów wyszukiwarki, baner, reklamy multimedialne, reklamy serwisów społecznościowych, interstitial, ogłoszenia reklamowe w Internecie, sieci reklamowe oraz e-mail marketing, łącznie z e-mail spam.

Marketing internetowy - Kto jest prekursorskim ?

Początkowo reklama w Internecie przyjmowała formę tzw. mailingu, czyli wysyłania reklam za pomocą poczty elektronicznej. W 1993 roku nastąpiła rewolucja – powstała przeglądarka internetowa Mosaic, która potrafiła wyświetlać grafikę i ramki. Od tej pory reklamodawcy mogli dotrzeć do większej liczby potencjalnych odbiorców, a sama reklama mogła przyjąć formę graficzną

Druga połowa lat 90. XX wieku, to bardzo dynamiczny rozwój Internetu i technologii z nim związanych, w tym także reklamy. Jedną z popularniejszych form jaką przyjmuje reklama internetowa są banery. Oprócz nich, według badań Gemiusa najbardziej znaną formą reklamy internetowej jest mailing reklamowy. Za reklamę można uznać również ogłoszenia internetowe lub aukcje internetowe.

Marketing online

Marketing internetowy - Modele dochodowe ?

Istnieją zróżnicowane modele możliwości zakupu powierzchni reklamowych. Można je podzielić na trzy podstawowe grupy: sprzedaż na podstawie liczby odsłon (na określony czas, np. na dzień lub tydzień oraz na konkretną liczbę odsłon); sprzedaż na podstawie rozliczeń za konkretne działania konsumenta (opłata za kliknięcie w reklamę lub wykonanie określonego działania w serwisie, np. podanie danych kontaktowych); model łączący dwa powyższe sposoby sprzedaży, w którym oferowana liczba odsłon jest połączona ze sprzedażą działań[8].

Najbardziej powszechnymi sposobami, za pomocą których reklama internetowa jest kupowana, są CPM, CPC, oraz CPA.

 


Tagi artykułu: informatyka technologia marketing nowe technologie biznes

10 Komentarze artykułu

2021 Oficjalnie rozpoczynam konwersację nad tą nieśmiertelną piosenką.

  • 2021-07-16 15:35:22

Pani Kaju zdrowy rozsądek to podstawa nie tylko dla licencji oprogramowania wykorzystywanego w marketingu internetowym, ale i wszystkich innych. W razie pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Warunki warunkami, ale musi być też zdrowy rozsądek przy wykorzystywaniu i licencjonowaniu danego zasobu w marketingu internetowym.
  • 2021-07-13 17:42:05
Warunki licencyjne nie muszą być przestrzegane w odniesieniu do tych fragmentów licencjonowanych treści, które znajdują się w domenie publicznej, lub w przypadku sposobów korzystania dozwolonych przez odpowiednie wyjątki lub ograniczenia prawa autorskiego.
  • 2021-07-13 17:39:37
Dzielenie się - kopiuj i rozpowszechniaj utwór w dowolnym medium i formacie. Adaptacje - remiksuj, zmieniaj i twórz na bazie utworu dla dowolnego celu, także komercyjnego.
  • 2021-07-13 17:37:29
Free Software Foundation – najważniejsza instytucja sponsorująca Projekt GNU, założona w 1985 roku przez Richarda Stallmana. Misją FSF jest tworzenie, ochrona i promocja wolności użytkowania, kopiowania, modyfikowania i rozprowadzania programów komputerowych oraz obrona praw użytkowników Wolnego Oprogramowania .
  • 2021-07-13 09:49:15
Dodam swój komentarz Wikipedia – wielojęzyczna encyklopedia internetowa działająca zgodnie z zasadą otwartej treści. Funkcjonuje w oparciu o oprogramowanie MediaWiki, wywodzące się z koncepcji WikiWikiWeb, umożliwiające edycję każdemu użytkownikowi odwiedzającemu stronę i aktualizację jej treści w czasie rzeczywistym
  • 2021-07-13 09:42:37
My też w firmie używamy tego klienta pocztowego na każdym komputerze. Jest niezawodny i łatwy w obsłudze :)
  • 2021-07-13 09:35:41
No tak jest to bardzo dobry klient pocztowy. Thunderbird umożliwia zaimportowanie wiadomości, wpisów książki adresowej, subskrypcji aktualności, preferencji i filtrów z innych programów pocztowych i popularnych formatów książek adresowych.
  • 2021-07-13 09:34:33
Thunderbird to wiodący międzyplatformowy klient poczty i kalendarza open source, bezpłatny dla firm i użytku prywatnego.
  • 2021-07-13 09:31:59