Telewizor 3D

Telewizory 3D cieszą się dziś niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak nie tylko z wyjątkowej funkcji, w jaką są wyposażone te telewizory. Szybsze odświeżanie matrycy przy ekranie o dużej przekątnej to tylko jedna z zalet, jaką charakteryzuje się telewizor 3D. Ponadto cena urządzenia tego typu nie jest znacząco większa w porównaniu do standardowych modeli.

Ważnym aspektem przy wyborze telewizora 3D są okulary. Staraj się wybierać urządzenia, do których są one dodane. W osobnej sprzedaży są bardzo drogie i zakup okularów 3D może okazać się nieopłacalny, lub powodujący zbyt duże koszty.

Ilość cali w telewizorze 3D

Przekątna ekranu jest jednym z najważniejszych parametrów dotyczących ekranu. Przeanalizuj dokładnie wielkość pomieszczenia, w jakim zamierzasz ustawić nowy telewizor. Jeżeli odległość telewizora od kanapy będzie duża – możesz pozwolić sobie na zakup telewizora o większej przekątnej matrycy. Przy ekranie 55 cali, odległość, z jakiej oglądanie telewizji będzie komfortowe wynosi przynajmniej 2 metry. Granica komfortu jest tym mniejsza, im mniejszy mamy ekran.

Telewizor 3D – oferowana rozdzielczość

Znaczna większość modeli telewizorów 3D oferuje maksymalnie rozdzielczość FullHD. W momencie, gdy zależy Ci na widocznie lepszej jakości wideo – wybierz telewizor z ekranem o rozdzielczości 4K. Liczbowo wynosi ona nawet 3840×2160 pikseli. Ponadto efekt wysokiej jakości obrazu często jest wzmacniany poprzez zastosowanie odpowiednich funkcji. Zastosowane technologie zależą bezpośrednio od producenta i jego możliwości.

Wysoka rozdzielczość to również wysokie koszty, dlatego zastanów się, czy takie możliwości są Ci potrzebne. Jeżeli zamierzasz korzystać z telewizora wyłącznie jako odbiornika standardowej telewizji, bez podłączenia go do konsoli, czy odtwarzacza Blue Ray – inwestycja tego pokroju będzie zbędna.

Telewizor 3D w kwocie do 2000 zł

Kwota 2000zł pozwala na zakup telewizora zarówno z aktywną, jak i pasywną funkcją wyświetlania obrazu 3D. W tym budżecie zakupisz urządzenie z ekranem o mniejszej przekątnej – do 40 cali z niewielkim wyposażeniem. Otrzymasz niewielką ilość złącz i głośniki słabej jakości, dlatego czekają Cię dodatkowe inwestycje. Przygotuj się również na niższe parametry obrazu.

Ranking telewizorów 3D do 2000 zł

Telewizor 3D za 3000 zł

Budżet 3000zł wprowadza już pewne zamieszanie, ponieważ w kwocie tej znajdziesz wiele telewizorów, które wyposażone są w wyświetlanie obrazu 3D i szereg funkcji dodatkowych, co wiąże się z podjęciem trudnej decyzji. Możesz skupić się na wyborze urządzenia, które będzie charakteryzowało się widocznie lepszym obrazem, lub dźwiękiem. Wybór należy do Ciebie.

W tej cenie rozdzielczość FullHD jest niezaprzeczalnym standardem. Dzięki temu ze spokojem podłączysz telewizor do konsoli, czy zaawansowanego odtwarzacza ciesząc się idealnym obrazem. Przestrzegamy przed telewizorami do 3000zł z niższą rozdzielczością. Są one nadal dostępne, jednak inwestowanie w tak przestarzały sprzęt nie ma sensu.

Zależy Ci na idealnym dźwięku? Postaw na urządzenie wyposażone w funkcje poprawiające dźwięk i koniecznie mocne wbudowane głośniki. Przez to zyskasz zestaw, który będzie w stanie zaspokoić Twoje potrzeby.

Przy funkcji 3D szczególnie ważne jest idealne odwzorowanie kolorów, dlatego polecamy wybrać model, który charakteryzuje się wyraźnie lepszymi parametrami obrazu. Wzmocni to wyraźnie wrażenie efektu 3D i pozwoli wczuć się w sytuację panującą na ekranie.

Ranking telewizorów 3D do 3000 zł

Telewizor 3D za maksymalnie 4000zł

Niskie zużycie prądu, system operacyjny, czy bardzo wysoka rozdzielczość to standardowe funkcje i parametry, którymi powinien charakteryzować się telewizor 3D do 4000zł. W kwocie tej mamy nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o przekątną ekranu, może ona wynosić aż 65 cali. Nie polecamy jednak takich telewizorów do małych pomieszczeń, ponieważ efekt 3D będzie odczuwalny tylko z jednego miejsca.

Topowe modele do 4000 zł to również wysokie parametry audio. Głośniki wbudowane w telewizory 3D z najwyższej półki są na tyle mocne, że deklasują oddzielne kolumny głośnikowe, które jesteśmy w stanie dokupić.

Telewizor 3D jest idealny w momencie, gdy mamy swobodny dostęp do nagrań stworzonych w technologii trójwymiarowej. Należy pamiętać, że funkcja 3D jest ciągle unowocześniana, dlatego jakość obrazu wyświetlanego w trójwymiarze nie powinna bezpośrednio decydować o zakupie danego modelu. Skup się natomiast na jakości obrazu 2D, gdyż to on najczęściej będzie przez Ciebie oglądany.

Ranking telewizorów 3D do 4000 zł

3 Comments

  1. Odusehu

    Jeśli zależy Wam na naprawdę wysokiej jakości obrazu to nie warto kupować tych TV do 2k – takie moje zdanie. Ja osobiście posiadam tego LG 55″ i obraz jest po prostu bajeczny! Warto zapłacić trochę więcej za taką wysoką jakość dźwięku i obrazu.

  2. Robert

    Ja mam TV 3D od Samsunga 40 cali za 1900zł i jestem bardzo zadowolony. Nic złego się z nim nie dzieje. Jakość obrazu i dźwięku jest super. Ja osobiście nie lubię takich olbrzymich telewizorów. 40-45 cali to dla mnie optymalny rozmiar, tym bardziej, że nie mam zbyt dużo miejsca w mieszkaniu.

  3. julek75

    Ciekawy wpis, zawiera najważniejsze funkcje i parametry, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze telewizora z 3D. Miałem z tym niemały problem, dużo modeli na rynku i niektóre różnią się dosłownie detalami. Mój budżet wynosił 3 tysiące złotych i w tej cenie znalazłem Panasonica który do dzisiaj mi służy i nie mogę o nim powiedzieć złego słowa. Ma dużo funkcji sieciowych i jest bardzo prosty w obsłudze, co bardzo cenię 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.