Słuchawki bezprzewodowe do telewizora

Jeżeli lubisz oglądać telewizję przy dużej głośności dokonaj zakupu słuchawek bezprzewodowych, które idealnie sprawdzą się w momencie, kiedy nie chcesz przeszkadzać pozostałym domownikom. Słuchawki bezprzewodowe do telewizora sprawią, że będziesz mógł usiąść w komfortowej odległości od telewizora i dostrzeżesz wszystkie elementy obrazu. Technologia konstrukcji słuchawek bezprzewodowych ciągle jest unowocześniana, dlatego warto jest dokładnie przeanalizować rynek w poszukiwaniu idealnego sprzętu.

Słuchawki do telewizora w technologii radiowej

Słuchawki radiowe łączą się ze specjalnym nadajnikiem w popularnej częstotliwości 2,4Ghz. Jakość oferowanego dźwięku jest bardzo dobra, jednak trzeba być gotowym na szumy i wszelkiego typu zakłócenia w momencie, gdy mamy do czynienia z przeszkodami w postaci ścian. Mimo wszystko idealnie sprawdzą się w momencie, gdy chcesz słuchać dźwięku z telewizora znajdującego się w innym pokoju.

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora
Słuchawki bezprzewodowe do telewizora

Działają podobnie, jak standardowe radio. Wszystko opiera się o częstotliwość, którą należy ustawić w słuchawkach, aby móc odbierać dźwięk. Szczególnie przydadzą Ci się dodatkowe funkcje takie, jak wyłączanie dźwięku po zdjęciu słuchawek z głowy, czy redukcja szumów. Przyczyni się to do poprawy jakości dźwięku, a także zmniejszy zużycie energii. Przydatna okaże się również specjalna stacja dokująca, dzięki której słuchawki będą miały swoje miejsce, gdzie akumulatory będą się ładowały.

Słuchawki do telewizora na podczerwień

Słuchawki łączące się z telewizorem za pomocą podczerwieni omijaj z daleka. Technologia wykorzystywana do ich budowy podatna jest na liczne zakłócenia, dlatego komfortowe oglądanie telewizji przy ich pomocy możliwe jest tylko wtedy, gdy nie znajdują się w pobliżu nadajnika inne przedmioty elektroniczne. W praktyce są bardzo rzadko stosowane.

Słuchawki do telewizora korzystające z Bluetooth

Bluetooth jest na tyle nowoczesną technologią, że dziś jest w stanie zagwarantować zarówno wysoką jakość dźwięku, jak i dobry zasięg działania. Zastosowań tego typu słuchawek jest wiele. Możemy z nich korzystać zarówno po podłączeniu do smartfona, jak i specjalnego nadajnika wpiętego w złącze słuchawkowe telewizora. Bluetooth jest technologią przyszłości, dlatego znaczna część producentów wykorzystuje właśnie tę technologię przy produkcji bezprzewodowych produktów.

Słuchawki do telewizora wyposażone w moduł WI-FI

Poprzez moduł WI-FI dźwięk przesyłany jest w wersji cyfrowej, dlatego mamy do czynienia z najlepszą oferowaną przez słuchawki jakością. Nęka je jednak podobny problem, jaki ma miejsce w przypadku urządzeń na podczerwień – podatność na zakłócenia. Problemy możemy odczuć szczególnie wtedy, gdy nasze słuchawki znajdują się bardzo blisko routera, czy innych urządzeń. Zakup tego typu słuchawek nie jest polecany mieszkańcom bloków mieszkaniowych, gdyż duża ilość routerów i urządzeń elektronicznych może nawet uniemożliwić przesył dźwięku.

Jaka konstrukcja słuchawek bezprzewodowych do telewizora będzie najlepsza?

Ze względu na dużą ilość elektroniki zawartej bezpośrednio w słuchawkach, są one duże. Ich cechą charakterystyczną jest duży pałąk, który może okazać się problematyczny w przypadku niektórych użytkowników. Szczególnie uporczywe może być pochylanie głowy, ponieważ podczas tej czynności słuchawki mogą spadać, lub nawet uciskać głowę. Przed dokonaniem zakupu zalecamy przeprowadzenie dokładnego testu, o ile jest to możliwe.

Słuchawki bezprzewodowe niestety przegrywają w rywalizacji z przewodowymi odpowiednikami, jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Słabsze odczucia powodowane są tym, że technologie bezprzewodowe nigdy nie będą równie stabilne, jak ma to miejsce w technologiach przesyłu przewodowego. W związku z tym, słuchawki bezprzewodowe do telewizora polecane są wyłącznie osobom, którym nie zależy na idealnej jakości dźwięku.

Oprócz możliwości przesyłu dźwięku, słuchawki bezprzewodowe wybierane są ze względu na jeszcze jedną właściwość – mogą tłumić dźwięk z otoczenia. Dotyczy ona wyłącznie słuchawek o konstrukcji zamkniętej, nie przepuszczającej dodatkowych dźwięków do naszych uszu. Modele otwarte mogą oferować wyższą jakość dźwięku, jednak podczas codziennego użytkowania nie odczujemy różnicy pomiędzy modelami o różnej konstrukcji.

Ranking słuchawek bezprzewodowych do telewizora 2017

Inni tv maniacy szukali także:

 • głośniki do telewizora ranking
 • bezprzewodowe sluchawki do telewizora
 • jake kupić sluchawki bezprzewodowe do telewizora
 • jakie sluchawki do tv
 • sluchawki bezprzewodowe do tv smartfona
 • słuchawki bezprzewodowe do telewizora samsung

2 Comments

 1. Karol

  Właśnie w te święta będę kupował sobie nowy telewizor razem z innymi akcesoriami i ta strona mi bardzo pomaga 😀 Kiedy przeglądam sobie te rankingi to o wiele łatwiej jest coś wybrać. Takie bezprzewodowe słuchawki to świetna sprawa, a nawet nie brałem pod uwagę takiego zakupu 😛 Chyba wezmę, te od Philipsa.

 2. marteczka12

  Bardzo ciekawe zestawienie, funkcje bardzo fajnie opisane dla takiego laika jak ja. Potrzebuje takie słuchawki, bo często gdy dzieci śpią a ja chcę coś oglądać to muszę męczyć się z ciągłym przyciszaniem telewizora, jest to dosyć uciążliwe 😀 planuje zakup AKG, bardzo mi się podobają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.